Doğal Sabun Üretim Firması Soap & Beauty

Geçmişi milattan önce altı binlere dayanan sabun geçmişten günümüze hayatımızın her alanında kullanılmıştır. Başlangıçta kül, bitkisel ve hayvansal yağların karışımıyla üretilen sabunlar temizlikten kozmetiğe pek çok alanda kullanılmaktadır. Antik Roma’dan, Yunan’a, Mezopotamya’daki medeniyetlerden Osmanlı’ya kadar her medeniyet kendi imkanlarınca bilgisi dahilinde sabun üretip kullanmıştır. Zamanla pek farklı çeşitleri yapılan sabunlar pek çok derde de çare olmakta. İçerisinde kullanılan bitkiler ve yağlar sayesinde cilt, saç ve vücut sağlığı için oldukça önemlidir.

ORGANİK SABUN

Organik sabunlar tüm sabun çeşitleri içerisinde en çok tercih edilenidir. Hem sağlık hem de güzellik için kullanılan ve tamamen doğal yöntemlerle üretilen organik sabunlar şifa ve bakım kaynağı olmaya devam etmektedir. İçerisinde kimyasal bulunmayan ve yaklaşık iki bin derecelik bir ısıyla kaynatılma işlemine maruz bırakılan sabunlar cilt ve saç sağlığına olumlu etki ederken, saç dökülmesine ve çeşitli cilt hastalıklarına da çözüm olmaktadır. İçerisine çeşitli doğal ve bitkisel özlerin eklenmesiyle kategorilendirilen organik sabunlar küçük büyük demeden her yaş grubu için güvenle kullanılır hale getiriliyor. Ayrıca birbirinden farklı görüntüleriyle ve hoş kokularıyla sizi cezbeden bu organik sabunları Soap & Beauty sitemizde bulabilirsiniz.

KİLLİ SABUN

Kil, insanlık tarihi tarafından çok eski zamanlardan beri bilinip kullanılan bir üründür. Doğada bol miktarda bulunan ve suyla karıştırıldığında kolayca şekillendirilebilen bir tür yağlı topraktır kil. Temizleyici özelliği ile bilinen kil geçmişten günümüze insanlara fayda sağlayan ürünlerin arasında yer almaktadır. Temizleyici özelliğinin dışında pek çok faydası olan kil günümüzde güzellik ve bakım ürünlerinin içerisinde de yerini almaktadır. Bu ürünlerin başında sabun gelir. Killi sabun olarak bilinen ve tamamen organik yöntemlerle üretilen bu sabunlar pek çok sorunlu cilde deva olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey kille karıştırılarak elde edilen ürünün organik olmasıdır. Organik sabun kategorisi içerisine aldığımız killi sabunların ilk bilinen pozitif etkisi yağlı ciltlerdeki ve yağlı saçlardaki fazla yağı kurutup cildi ve saçı normal dengesine kavuşturmaktır. Yine buna benzer bir sorun olan ciltteki sivilceleri kurutup oluşumunu önler. Cildi ölü derilerinden arındırır. Soap & Beauty olarak en organik killi sabunları sizler için üretmekteyiz.

BİTKİSEL SABUN

Güzelliğin ve bakımın ayrılmaz bir parçası olan sabunlar bizlere günümüzde pek çok kullanım alanı sunmaktadır. Aslında organik sabunla neredeyse aynı anlama gelen bitkisel sabun içerisinde kimyasal bulunmayan, koku ve renk için sentetik katkılar kullanılmadan, çeşitli bitkiler ve bu bitkilerin özleriyle doğal yöntemlerle üretilmiş sabundur. İlk çağlardan günümüze dek bitkiler insanoğlunun pek çok derdine şifa olmuştur. İşte zamanla tam da bu amaçla birbirinden faydalı bitkilerle sabun birbirine karıştırılarak, organik sabun ya da bitkisel sabun elde edilmiştir. Saçtan sorunlarından cilt sorunlarına kadar pek çok derde iyi gelen bu sabunlar insanların vazgeçilmezleri arasındadır. Cildinize en uygun olan ya da sorununuza iyi gelecek olan sabunu seçmek için Soap & Beauty isimli sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

AROMATERAPİK SABUN

Geçmişi altı bin yıl öncesine dayanan aromaterapi aslında bir terapi yöntemidir. Bitkilerin öz yağlarının kullanılmasıyla hem fiziksel hem de psikolojik rahatlamayı sağlar. Bitki ve çiçeklerin uçucu ve aromatik yağları elde edilir ve bu yağlar duş suyunda ya da masajda kullanılır. Diğer bir kullanımı ise sabun halinde olanıdır. Elde edilen bu yağlar sabunla karıştırılır ve aromaterapik sabun dediğimiz ürün elde edilmiş olur. Organik olarak elde edilen bu sabunlar size dinginlik ve rahatlama sağlar. İçerisinde kullanılan yağlara göre etki sağlar. Kokuların gücünü ve bitkilerin mucizevi etkisini bir arada hissedeceğiniz aromaterapik sabunları Soap & Beauty de bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir